Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                               Vietcong Zbrane
Mosin-Nagant

Co říká hra:
Název: Mosin-Nagant        Ráže: 7.62 x 54R        Kapacita zásobníku: 5

Ačkoliv historie této ruské zbraně sahá až do roku 1891, vyráběla se ještě dlouho po druhé světové válce. Jde o velmi užitečnou, spolehlivou a přesnou pušku.

Hodnocení: 2/5

AK-47

Název: AK-47 Kalashnikov        Ráže: 7.62 x 39 WP       Kapacita zásobníku: 30 (ve hře 28)

Kalašnikov je vynikající sovětská zbraň, která se hojně využívá i vyrábí v mnoha zemích světa. Je velmi spolehlivý a přesný a dá se použít prakticky za jakýchkoliv okolností. Výstřely jsou velmi průbojné a při střelbe na malou vzdálenost prorazí prakticky cokoliv, co se jim postaví do cesty. Rubem této ničivé schopnosti je silný zpětný ráz. Kalašnikov je jedna z nejlepších zbraní našeho nepřítele. Mnoho amerických vojáku ze zvláštních jednotek dává Kalašnikovu přednost před standardní americkou výzbrojí - nejen pro jeho vysokou spolehlivost, ale i proto, aby mátli nepřítele - výstřely z AK47 mají totiž velmi charakteristický zvuk.

Hodnocení: 5/5

 

Lovecká brokovnice

Název: Lovecká brokovnice        Ráže: Kalibr 12 

Klasická brokárna na dva náboje. Na blízké vzdálenosti smrtící.

 

Hodnocení: 3/5

 

Makarov

:
Název: Makarov        Ráže: 9 x 18 mm        Kapacita zásobníku: 9

Navržena jako malá zbraň pro osobní obranu pro důstojníky armády a policie v Sovětském Svazu. Kopie těchto pistolí se vyráběly v Číně, DDR a Belgii.
Jednoduchá, spolehlivá a účinná zbraň. V průbehu padesátých let se stala standardní součástí výzbroje Rudé Armády a nahradila tak Tokareva.

Co říkám já: Makarov není špatná pistole ;) Je lepší jak Tokarev, ale i tak nic moc.

Hodnocení: 2/5

PPS-41

Co říká hra:
Název: PPS-41        Ráže: 7.62 x 25       Kapacita zásobníku: 71

Slavná sovětská “pepeška” se hodně využívala ve druhé světové válce. Po válce se vyvážela do mnoha zemí. Díky velkému množství náboju v zásobníku a vysoké rychlosti střelby je velmi užitečná při boji zblízka.

Co říkám já:  Podle mého 2 nejlepší zbraň ve hře ze strany vietcongu, prostě přesná, rychlá, smrtící. Často používaná v MP.

Hodnocení: 5/5

PPS-43

Co říká hra:
Název: PPS-43 Sudajev        Ráže: 7.62 x 25        Kapacita zásobníku: 35

V době 2. světové války pravděpodobně nejlepší sovětský samopal. Byla zkonstruována v době obležení Leningradu, které trvalo 900 dní, a postavena z materiálu, které v té době a na daném místě byly dostupné. Po válce se vyvážela do Cíny, Koreje a jiných asijských zemí. Dodnes je velmi rozšířená na Dálném Východe.

Co říkám já: Tahle zbraň mi prostě do ruky moc  nesedla, nevím čím to je, ale moc ji nemám rád ;)

Hodnocení: 3/5

SKS Simonov

Co říká hra:
Název: SKS Simonov        Ráže: 7.62 x 54R       Kapacita zásobníku: 10

Simonov byl vyvinut během 2. světové války. Sériová výroba se rozjela až po válce a nová zbraň byla vyvážena do mnoha zemí. V Cíne, Severní Koreji, východním Německu a Jugosláviii se vyráběly kopie. Celkový počet vyrobených kusu se odhaduje na 15 milionu. Přesná a spolehlivá puška.

Co říkám já: Kvalitní zbraň, kterou podle mě určitě využijete jak v SP tak i v MP ! 

Hodnocení: 4/5

SVD Dragunov

Co říká hra:
Název: SVD Dragunov        Ráže: 7.62 x 54R       Kapacita zásobníku: 10

“Snaiperskaya Vintovka Dragunova” nebyla navržena jako standardní ostřelovačka. Jejím hlavním zamýšleným účel byl zvětšit palebný dosah běžných pěchotních jednotek. Presto se jedná o velmi přesnou a spolehlivou ostřelovačku.

Co říkám já: Bez otázek nejlepší sniperka ve hře ! Potěšilo mě autentický zaměřovač, ale bohužel se střílí křížkem uprostřed, takže detailnost Flashpointu se nekoná ;)

Hodnocení: 5/5

Tokarev

Co říká hra:
Název: TT-33 Tokarev        Ráže: 7.62 x 25        Kapacita zásobníku: 8

Standardní ruská pistole v době 2. světové války a krátce po ní. Později byla nahrazena Makarovem. Kopie Tokareva se vyráběly v mnoha zemích východního bloku, Cíne a Severní Koreji.

Co říkám já: Další ze 4 pistolí hře, základní zbraň Vietnamců v MP. Pro všechny pistole ve hře platí prakticky to samé tj. na fragování to moc není, ale dokud není lepší zbraň, tak je to dobrý

Hodnocení: 2/5

Děgtarev

Co říká hra:
Název: RPD-Degtarev        Ráže: 7.62 x 54R       Kapacita zásobníku: 100

Lehký sovětský kulomet ze druhé světové války. Po válce byl hojně vyvážen do mnoha komunistických zemí.

Co říkám já: Mno, tak zhruba to co u M60 - pokud přijdou na vaši pozici (v MP), tak je po vás, protože jste s kulometem strašně pomalý                           USA ZbraneM1911A1
Munice: 0.45 ACP
Kapacita zásobníku: 7
Celková délka: 216mm
Délka hlavně: 127mm
Váha: 1105g


V roce 1906 se americká armáda rozhodla nahradit své služební revolvery novou, moderní zbraní. Slavný konstruktér zbraní John M. Browning pracují pro společnost Colt vytvořil nový náboj s ráží 0,45 palce a novou poloautomatickou pistoli. Po rozsáhlém testování byla zbraň jako nová standartní poboční zbraň americké armády. Původní  konstrukce byla vylepšena v roce 1926 a výsledná zbaň byla přijata jako standartní zbraň americké armády označená M1911A1. Většina M1911A1 pro vojenské použití byla vyrobena v továrnách Colt nebo Springfield Armory, ale civilní verze M1911A1 ("Goverment") vyráběly i další společnosti v jiných zemích. Spolehlivá, jednoduchá a silná zbraň se sedmi mocnými náboji 0,45 ACP v zásobníku. Stala se jednou z nejpopulárnějších pistolí na světě.

 

Revolver .38
Munice: 0.38 special
Kapacita bubínku: 6

 

Revolvery jsou jednoduché a spolehlivé zbraně. Toto je čínská kopie jednoho modelu firmy Colt.

S & W model 39

Munice: 9mm parabellum
Kapacita zásobníku: 8
Celková délka: 188mm
Délka hlavně: 101mm
Váha: 750g

První americkou dvojčinnou poloautomatickou pistoli navrhla a vyrobila firma Smith & Wesson. Special Forces a SEALs často používali modifikovanou verzi S&W 39 vybavenou tlumičem. Používali ji pro tichou likvidaci nepřítele. Tyto pistole byly také užitečné při průzkumu sítí tunelů Vietcongu, kde střílení z normální pistole způsobilo dočasné ohluchnutí.

Karabina M1
Munice: 0.30 Carabine
Kapacita zásobníku: 15
Celková délka: 904mm
Délka hlavně: 458mm

 

Lehká, elegantní a snadno ovladatelná zbraň. Původně měla nahradit zbraně týlových jednotek. Předpokládalo se, že bude jednodušší cvičit tyto vojáky v používání lehké karabiny, než ve střelbě se strandartní pistolí nebo revolverem. Ačkoli je střelivo používané pro tuto karabinu o něco silnější než standartní pistolové, nedostatek úsťové energie a tvar střely způsobují, že je zbraň extrémně neefektivní na vzdálenost nad 200 metrů. Karabinu M1 vyvinula firma Winchester a začala je dodávat americké armádě roku 1942. Pušku pak začalo vyrábět mnohem více firem, takže do konce druhé světové války bylo vyrobeno přes 6 milionů Karabin. Verze M1A1 byla navržena jako zbraň pro parašutosty a je vybavená sklopnou pažbou. Verze M2 byla vyráběna během války v Korei a má i možnost střelby dávkou. Ačkoli má Karabina M1 malý efektivní dostřel, je vhodná pro boj v jungli, protože je menší a ovladatelnější než normální pušky jako je třeba M1 Garand. Díky slabému zpětnému rázu a výmněnnému zásobníku také umožňuje poměrně vysokou rychlost střelby.


Winchester 70
Munice: US .30-06
Kapacita zásobníku: 8

 

Skvělá lovecká a ostřelovací puška, nazívá se puškou století. Používají ji lovci na celém světě.
                      

 US-M3 Grease Gun

Munice: 0.45 ACP (nebo 9mm parabelum)
Kapacita zásobníku: 30
Kadence: 400 ran za minutu
Celková délka: 745mm, 570 se sklopenou pažbou
Délka hlavně: 203mm

Americká odpověď na levný britský Sten Gun. "Olejnička" je levná, jednoduchá zbraň, která byla rozumnější alternativou ke složitějšímu a dražšímu Thompsonu. Ačkoli je už americká armáda nepoužívá, bylo jich obrovské množství exportováno do celého světa. Střílí pozute v režimu plně automatické střelby.


Thompson M1A1
Munice: 0.45 ACP
Kapacita zásobníku: 30
Kadence: 700 ran za minutu
Celková délka: 813mm
Délka hlavně: 268mm
Váha: 4.74kg


Velepšená verze slavného "Tommy Gunu". Během druhé světové války to byla velmi rozšířená zbraň, která si získala pověst spoleklivé a silné zbraně. Jeho hlavní nevýhoda je váha a krátký účinný dostřel.

Remington 870
Ráže: 12mm
Kapacita zásobníku: 7
Délka hlavně: 457mm
Váha: 3.5kg

Remington 870 firma Remington představila v roce 1950 a jejich výrobek se rychle zařadil mezi nejpopulárnější americké výceúčelové pumpovací brokovnice. Používají ji lovci, policisté a v neposlední řadě armáda. Stejně jako všechny brokovnice je to vynikající zbraň na krátké vzdálenosti, ale pro přestřelky na větší vzdálenost se nehodí.

M-16
Munice: 5.56x45mm NATO
Kapacita zásobníku: 20
Kadence: 700-950 ran za minutu
Celková délka: 990mm
Délka hlavně: 533mm
                                                 Váha: 3.18kg

Vynikající útočná puška vyráběná firmou Colt. Nahradila M14 jako standartní zbraň US Army. Puška používá střelivo menšího kalibru než ostatní pušky. Původně byla M16 dodána jako "samočistící", ale zkušenosti rychle ukázaly, že je zbraň docela citlivá a je třeba se o ni dobře starat. Také se doporučuje používat v zásobníku pouze 18 nábojů, aby se snížilo riziko zaseknuté nábojnice.

M1 Garand s optickým zaměřovačem
Munice: US .30-06
Kapacita zásobníku: 8
Celková délka: 1103mm
Délka hlavně: 610mm
Váha: 4.32kg

M1 Garand byla slavná pěchotní zbraň během druhé světové války. Na začátku Vietnamského konfliktu byla nahrazena novější puškou M14. Toto je ostřelovací varianta M1 Garandu, s připevněným optickým zaměřovačem. Je to skvělá zbraň pro zkušené střelce, dokáže přesně zasáhnout cíl na obrovské vzdálenosti.

M60
Munice: 7.62 NATO
Kapacita zásobníku: 100
Kadence: 500-650  ran za minutu
Celková délka: 1105mm
                                                    Délka hlavně: 560mm
                                                    Váha: 11.1kg


M60 je standartním univerzálním kulometem americké armády od padesátých let. Jsou používány jako běžná pěchotní zbraň i jako zbraň montovaná na vrtulníky nebo vozidla.

M-79
Munice: 40mm granát

M79 byl navržen jako podpůrná zbraň pro pěchotu, která měla přemostit mezeru mezi maximálním dosahem ručního granátu a nejmenší vzdálenost, na kterou lze rozumně použít minometnou podporu čili oblast mezi 50 a 300 metry. M79 je jednoranná zbraň, která střílí granáty o průměru 40mm. Nejpopulárnější granát, m-406 40mm trhavý granát má smrtící účinnek v poloměru 5 metrů. Granát má úsťovou rychlost 75 metrů za sekundu (asi 21 kylometků za hodinu) a po explozi vytvoří přes 300 střepin s rychlostí 1524 metrů za sekundu (asi 423 kylometků za hodinu). Mezi další druhy granátů patří třeba slzný plyn, světlice, kouřové granáty a dokonce i granát plněný broky.